LEVNÝ PNEUSERVIS OSTRAVA


Články, rady, tipy...

O pneumatikách toho víme opravdu hodně. Rádi se s vámi podělíme o naše zkušenosti, rady a tipy z auto-moto světa. Poradíme, jak ušetřit při nákupu pneumatik, kdy přezout na zimní či letní pneu a mnohem více.


Pneumatiky vás musí podržet za každého počasí. V létě musí zdolat vysoké teploty, na jaře a na podzim vydatné srážky, v zimě naopak sníh a námrazu. Proto mají letní a zimní pneu rozdílnou strukturu, složení gumy a dezén běhounu. Tím se nejlépe přizpůsobí sezónnímu počasí a situaci na silnicích.

Některé úseky českých silnic a dálnic silně připomínají tankodrom. Všudypřítomné díry, výmoly a kanály číhají na chvilku vaší nepozornosti. I přes veškerou snahu se střetu s nerovnostmi na silnici nevyhnete. Pokud najedete do výmolu ve větší rychlosti, rovnou zamiřte do pneuservisu. Rozhozená geometrie kol totiž není nic příjemného. Kola se vychýlí...

Pokud nejsou v pořádku kola a pneumatiky, při jízdě to poznáte. Zhoršují se jízdní vlastnosti, vůz špatně zatáčí, prodlužuje se brzdná dráha, nebo se dokonce objevují vibrace volantu. To vše má vliv na vaši bezpečnost na silnicích. Trpí také podvozek a rapidně se snižuje životnost pneu. Za častou výměnu pneumatik a opravy v autoservisu můžete...

Defekt pneumatiky se může přihodit kdykoliv a kdekoliv. Pokud nemáte peníze na rozdávání, nejspíš si položíte zásadní otázku - vyplatí se pneu opravit? O tom rozhoduje více faktorů. Pojďte se s námi na téma opravy pneumatik podívat z blízka. Až vás na silnicích překvapí píchlá pneu, hned budete vědět, co máte dělat.

Jízda na sjetých pneumatikách může být pořádný adrenalin. A to nejen v případě, kdy před vámi zabliká modrý policejní majáček. Opotřebované pneu ztrácí vlastnosti, které jsou důležité pro vaši bezpečnost na silnicích. Prodlužuje se brzdná dráha a na mokré vozovce hrozí aquaplaning. Hloubku vzorku proto doporučujeme pravidelně kontrolovat. Dnes vám...

Víte, že až pětina automobilů jezdí na špatně nahuštěných pneu? Přehuštěné nebo podhuštěné pneumatiky se nejčastěji projeví zvýšenou spotřebou paliva a zhoršením jízdních vlastností. Zkracuje se také životnost pneu.

"To už je zase na výměnu?!" diví se nejeden řidič při pravidelné kontrole plášťů. Nákup nových pneu vytáhne z vaší peněženky i pěkných pár tisíc. Proto se řidiči často ptají, jak mohou prodloužit životnost pneumatik. Na vině mnohdy nebývá špatná kvalita materiálu nebo nevhodný styl jízdy. Za předčasným stárnutím pneu stojí špatné skladování.

Nákup nových pneumatik není žádná věda. Stačí najít nejlevnější obchod, vybrat si z nabídky, párkrát kliknout a máte hotovo. Kdo už nakupoval pneu online, ví, že existuje spousta typů a rozměrů pneumatik. Pojďme se tedy zorientovat v základních pojmech, aby nové pneu seděly na váš vůz jako ulité.